Fórum Jak se vám líbí nový Thermomix ®?42 příspěvků | Poslední odpověďsort

Dobrý den, Jarki!

děkujeme za milá slova.

Velmi nás těší Vaše spokojenost o novým Thermomixem TM5. Vaše nadšení je vidět na počtu receptů, které publikujete. Jsou skvělou inspirací i pro další uživatele. Jen tak dál.

tým Thermomixu

 


Dobry den,

mela jsem od roku 2011 Tmx 31 a byla velmi spokojena, nyni jsem dostala nejake penizky na narozeniny, prodala tento svuj a nyni mam Tmx5 a jsem teda zatim moooc spokojena. Glasses


Dobré ráno,

v kterých jazycích byste si receptové chipy přála?

Ohledně rozšíření kuchařek a chipů expanzi určitě plánujeme, zatím Vám ovšem nemohu přesně říci, které to budou. Chceme poskytnou širokou paletu receptů, ze kterých si vybere opravdu každý a budou brát v potaz různá dietní omezení. Příští rok je například v plánu vegenská, RAW a mnoho dalších zajímavých kolekcí receptů.

K odchylkám v receptech: v každé zemi testuje a vyvíjí tým developerů, který se recepty snaží sestavit podle místních chutí a dostupnosti surovin. Mohou tak vzniknout drobné odchylky, které ale nemají v výsledný pokrm žádný efekt.

Děkujeme za přínosné podněty,

za tým Thermomixu,

Eva


21.10.2014 jste napsali že bude umožněno získat čipy i v jiných jazycích. Naší obchod. zástupkyni se podařilo získat jen jeden čip a to Základní kuchařku, čip Vaříme dětem jsem dostala v CZ jazyku. Bude tedy někdy opravdu umožněno dostat v ČR i cizojazyčné čipy a to v tom rozsahu který má daný stát? Další otázka, kdy plánujete rozšířit sbírku o "Á la Turka", "Lust auf Vegetarisch", v české verzi kuchařek a čipů Smile
Dále mám ještě jednu otázku, proč se recepty na německém čipu a v české kuchařce mírně liší?
Moje poslední zkušenosti - zkoušela jsem v TM5 dělat bram. kaši. Jela jsem podle českého receptu s 350g mléka. Nakrájela brambory na max. půl centimetrové plátky dle kuchařky. Když jsem následně chtěla umixovat kaši, tak mi přístroj pochodoval po lince :D Musela jsem ho držet aby mi náhodou neslítnul. :D (PS: příště ty brambory normálně nakrájím na kostičky než na plátky :D )
Ale jinak totální pohodička... líbí se mi TM5, jen škoda že jste ho nenaučili přebalovat, prát, žehlit a mýt okna :D :D :D Wink


Dobrý den, já myslím, že určitě, když sem napíšete odkud přibližně jste, určitě se někdo ozve, koho máte poblíž a pomůže, myslím si, že není problém se jít podívat k někomu jinému Smile Já jsem třeba z Prostějova Wink


Já si myslím pokud bych měl problém se strojem zajel bych do prodejny tam pod Kavčima  horama. Navigace vás tam zavede. TM5 je jiný než 21 kde se muselo házet vše do rozjetých nožů a většina věcí pak byla na kaši. Oceňuji i zpětný chod, ten se při polivkách dost hodi a kuchařka na displeji to je taková třešnička na dortu. Rovněž ohřev ze spoda je lepší i když sádlo vyšlo lépe na 21. Máme oba přístroje, ruční mixer i pekárnu. Ničeho se nezbavujem, protože člověk nijdy neví kdy to bude potřebovat


Já si myslím pokud bych měl problém se strojem zajel bych do prodejny tam pod Kavčima  horama. Navigace vás tam zavede. TM5 je jiný než 21 kde se muselo házet vše do rozjetých nožů a většina věcí pak byla na kaši. Oceňuji i zpětný chod, ten se při polivkách dost hodi a kuchařka na displeji to je taková třešnička na dortu. Rovněž ohřev ze spoda je lepší i když sádlo vyšlo lépe na 21. Máme oba přístroje, ruční mixer i pekárnu. Ničeho se nezbavujem, protože člověk nijdy neví kdy to bude potřebovat


Tak jít na ukázku k někomu jinému a tam si ho koupit. Pokud jste někde blízko východních čech, tak by nebyl problém.. Jindra

 


Dobrý den, prosím dá se někde Thermomix pořídit, aniž by mi domů lezli cizí lidi od Vorwerku? Nemíním si domů pouštět cizí lidi, trávit s nimi čas a potom se nechat otravovat dalšími nabídkami! Jednou jsem si něco objednala od Avonu a dodnes se jich nemůžu zbavit. Přístroj se mi líbí, ale tento způsob prodeje nesnáším! Děkuji za odpověď a pochopení!


Paní Melisso, přijel kurýr, odvezl můj přístroj a když mi ho ( za dva týdny) dovezli zpět, byl v horším stavu, jako když ho odvezli. Byl špinavý, otlučený, nádoba připálená, nože tupé, a to nejhorší bylo, že nefungoval teploměr, (tedy software). Tudíž se v něm podle receptů vařit nedalo. Když nesedí teploty, nesedí ani čas. Takže jsem telefonovala do servisu a oni mi tvrdili, že se jim to ještě nestalo, že to bude nějaký omyl, ale že tedy přijede kurýr znovu a dají to do pořádku. Dva dny mi kurýr psal, že přijede pro přístroj od 8-16 hodin. Dva dny jsem seděla doma a čekala. Druhý den, jsem zavolala paní, která mi přístroj nabídla k prodeji. ( ale tenkrát ho přivezl jiný prodejce, který už to nedělá) Paní zavolala šéfovi do prahy a ten poslal kurýra ještě ten večer v 19,30 h. No a je to asi týden, co TM5 odvezli a zpráva o opravě ani o pokračování, se zatím nekoná. Takže jsem bez přístroje a v podstatě nemohu vařit, protože všechny mixéry váhy, pekátnu a vařič, jsem s důvěrou v TM, darovala po rodině, a dnes si nemám ani kde umixovat, ani zvážit. No, co dodat? Nevím, kdy a v jakém stavu mi  thermomix vrátí, ale fakt je ten, že jsem hrozně zklamaná. A to jsem od Vorwerku koupila už druhý thermomix a dokonce i tři vysavače, také jsme se chystali koupit další jejich doplňky k vysavači. A asi to nedopadne. Je docela možné, že mi přivezou můj Thermomix opraven a v naprostém pořádku zpět a vše bude zase dobré, ale důvěra se rychle ztratí a pomalu nabývá zpět. Někdy se to nepodaří vůbec.


Dobrý den paní Nedka1 - chtěla bych se zeptat, jak dopadla Vaše reklamace. Jako čerstvá majitelka nového TM5 by mě zajímalo, jak v případě závady probíhá reklamace. Bylo mi totiž jiným uživatelem Thermomixu řečeno, že když se náhodou vyskytne závada, přijedou z firmy a přivezou druhý stejný přístroj. Tak teď nevím, jak to je.... Už máte svůj TM 5 doma?


Můj případ. Nahlásila jsem reklamaci. Přijel mladík, thermomix odvezl, do ruky mi vrazil kus podepsaného papíru a hrnec je pryč. Nikdo se mi od nich neozval a tak čekám. Pokud by se z celé této záležitosti vyklubali šmejdi, budu vyvádět jak rozzuřená, lítá saň. Máme od Vorwerku dva vysavače, dva thermomixy a oni nemají ani tolik slušnoszi, aby alespoň zavolali, že přístroj do opravy přijali a opraven bude přibližně tehdy a tehdy. Vypadá to, že by si firma měla asi udělat pořádek v zaměstnancích a naučit je profesionalnímu přístupu ke klientovi.


Mám ten samý problém. A přesto, že jsem Jim napsala o závadě, zatím se mi nikdo neozval.Tak asi budu muset začít bojkotovat jejich nabídky a reklamy na thermomix TM5. Pak třeba někdo začne reagovat na moji zprávu.


Dobrý večer a zároven příjemné nové dny paní názvu NEDKA 1 .... TM5 ještě nemám, ráda si ho budu pořizovat na příští rok, ale rozhodně TM 31 si  zachovám, jelikož THERMOMIXŮ není nikdy dosti - v jednom budu dělat polévky atd.... v druhém to ostatní zároven, prostě do rezervy..... :-) V každém případě rozhodně neklesejte na mysli, nebude zajisté problém TM 5 vyměnit pokud máte tento problémek, který pokud přetrvává tak zavolejte pro servis nebo poradce, který Vám TM 5 zprostředkoval za účelem prodeje, určitě se to vyřeší a dá se to vyreklamovat drahá přítelkyně..... Přeji Vám štěstí ke kladnému vyřízení a hlavně dobrou náladu do vaření s THERMOMIXEM... :-)  Love


Dobrýden a co ho reklamovat? Já v něm vařím skoro denně a ok.


Dobrý den, Tak jsem si pořídila Thermomix TM5. Sláva to byla veliká. TM 31, jsem darovala dceři a sobě si pořídila i dva nové čipy. Ale co myslíte? Je to pro mě nějaká výhra? Nikoliv Thermomix stávkuje. Při rozdělaném vaření, mi napíše Chyby 160, nebo chyba 144 a vypne. No potom si musím rozvařené jídlo přelít do hrnce a klasicky na sporáku dovařit. Protože ať dělám co dělám thermomix je tvrdohlavý a prostě ho nemohu dál používat. Můžu se třeba uvstekat, můžu čistit všechno, co čisrtit jde, můžu čekat na vychladnutí přístroje, což nebývá někdy zrovna žádoucí. Takže harapant za 30 000 Kč, mám pouze na zabírání místa. Dnes jsem si myslela, že to třeba půjde, rozvařila jsem si pórkovou polévku a při závěrečném provaření mouky a rozmixování, se to zase vyplo a hotovo. Opět jsem musela přelít, dovařit na sporáku a rozmixovat ponorným mixérem.


Ale poradce je dá jen za předváděčku, koupit nejdu, aspoň u nás né.


Dobrý den,

všechny dostupné chipy lze koupit u všech certifikovaných poradců Thermomix.

 

S Pozdravem, Vítek.


Bohužel dnes není možné možné koupit ani ty české. To je veliké mínus pro TM5.


Jsem moc ráda že tento nový mám, ale jeden podstatný nedostatek má. Není možné dokoupit čipy a to je tedy veliké mínus pro TM5.


Máme TM5 cca půl roku. Poslední dobou se zničehonic sám vypíná nebo hlásí, že je špatně umístěno víko...mylsela jsem, že dělám něco špatně, ale stává se to i manželovi.Koukala jsem do návodu, vyčistila ho i kontaktní kolíky několikrát znovu pečlivě zopakovala postup, ale všechno marné...Jsem zklamaná...co s tím?

Díky 

Jana


Dobrý den, hlavní rozdíl je velikosti nádoby. TM5 má větší obsah, proto některé recepty nejsou vhodné pro TM31.Hezký den.


Vypada pekne, ale mam tmx31. Hodne receptu je pro tmx5 a tak se ptam : jaky je v receptech rozdil? Smile


Já jsem ten starší prodala. Ale tenhle nový je opravdu bomba,


Dobry den! Mam dotaz,ktery neni jiste prvni, ziji v zahranici, a jsem majitelkou jiz tretiho Thermomixu!...rada bych si koupila chip cesky, prosim o radu jakym zpusobem si mohu objednat. Dekuji za odpoved a zduraznuji, ze tento *robot* je nenahraditelny....opravdovy pomocnik jak pro pracujici zeny , usetri cas a pomuze rychle uspokojit rodinu mnoha *dobrotami*, je to jako detska hra, zabavna,jednoducha....tak pro zeny v domacnosti,ktere maji rady *kulinarske* umeni.


Dobrý den, inzerci a prodej použitých Thermomixů nemáme v portfoliu našich služeb. Vše o ceně nového Thermomixu a jeho způsobech pořízení si můžete přečíst zde: http://thermomix.vorwerk.cz/jak-si-ho-poridit/cena/. Aktuální cena za Thermomix®  TM5 je 29 395,- Kč.


Nový TM5 se mi moc líbí, ale vlastním asi 9 měsíců TM31. Raději bych samozřejmě měla ten novější, ale dva bych nevyužila, snad jedině prodat, ale opět, za kolik ? A ani nevím, kolik stojí TM5.

 


Dobry den, prave jsem se přihlásila na svetreceptu.cz. Pred necelým týdnem mi manžel poridil nového pomocníka do kuchyně Thermomix TM5 u nás v Itálii Bimby TM5. Bohužel si na nej musím počkat alespon 1,5 mesice ale uz nyní s radosti a velikým nadšením vyhledávání nejrůznější recepty a ukládám do nové sbírky. I kdyz miluji vaření a v kuchyni trávým spoustu času tak se přiznávám a i hambim, ze nemam velike zkušenosti s ceskou kuchyni( od 19 let žiji v Itálii). Uz se těším az se pomoci thermomixu vziji i do české tradiční kuchyně a tim padem budu mit možnost naucit odkrmovat mého v únoru ročního syna na pochoutkach co me osobne moc chybi. Jen doufám, ze budu mit možnost s nákupem chipu v Čr Party


Je krásný Bigsmile Smile


Také zdravíme. Bohužel přepnutí jazyka receptů není možné, na chipu jsou uloženy recepty vždy jen v jednom jazyce. Tedy na českém chipu jsou v češtině na německém v němčině atp.. V budoucnu bude na našem eshopu, případně prostřednictvím obchodních zástupců získat i cizojazyčné chipy.Pěkný den, Thermomix 


Zdravím nový TM5 je naprosto fantastický :)  chci se jen zeptat když v nastavení přepnu přístroj do angličtiny tak menu TM5 je v angličtině ale názvy jídel na chipu jsou v češtině,jde nějakým způsobem přístroj nastavit aby bylo vše v angličtině? Předem děkuji za odpověď


Mám TM31 a ted i ten nový. Je to bomba.


..... Tak to jsem moc ráda za Vás..... Smile Přeji hodně zdaru, krásné vaření a vše jen pozitivní :-)  Love


Máte pravdu, budu mít dva Thermomixy. Už je objednaný a TM 31 si také nechám.


Milovaná Nedka1...... Já rozhodně mám přesně stejné období TM31, co bych Vám mohla poradit, nechejte si ho jelikož nikdy nevíte kdy budete potřebovat..................mít THERMOMIXY dva není na škodu jelikož vařím stále a pořád, jak polévky tak omáčky i hlavní jídla.....Jeden mi nestačí, chci si pořídit TM 5 příští vánoce což se těším, ale TM 31 si ponechám..... budu mít tak přístroje dva....xxx Jinak pokud jsem pochopila z článku tak TM5 ČIPY se dávají do přístroje, nenahrávají se............... prostě čipy jsou vždy k dostání NA STRÁNKÁCH Vorwerku tak jako když si koupíte kuchařku............. Smile ODKAZ JE ZDE::  http://shop.vorwerk.cz/thermomix-cz/thermomix-chipy.htmlxxxxxTEDY ČIPY si pouze dokupujete....................... Smile Snad jsem Vám pomohla milá přítelkyně..... :-) TM31 BYCH neprodávala, ale pokud se rozhodujete si TM31 neponechat, můžete se domluvit se společností VORWERK, odevzdáte thermomix TM 31 a společnost Vám udělá slevu na novém TM 5 cirka o 3tisíce levněji, alespon vím, že tomu tak bylo i s jinými předešlými modely.................. Přeji hodně štěstí, zdaru a krásné vaření v rychlém, luxusním i pohodlném vaření :-)  Love


ze začatku jsem byla v šoku maly počitač a vaří,myslím že je to nova era vařeni v domactnosti, tak jako kdysi nebyly v domactnostech pračky a dnes ji ma každy,bude i postupne era thermomixu 5.


Vlastním (asi rok) TM 31 a manžel by byl ochoten, pořídit mi tenhle nový TM5. Cenu už jsme si zjistili, možnosti placení také, ale není nám jasné, jak ( a zda vůbec) se nahrávají nové recepty do čipu, Jestli čtečkou, nebo přes USB, nebo jak? Také bych chtěla vědět, za kolik bychom mohli prodat ten náš TM31 ( původní cena asi 24 000Kč). Poradíte?


jsem moc spokojeny TM5..


Tal mne SE liby ze je trosku Tichy,pak gen displey je supper pro ty ktery SE netroufaj je hrozne dobre popsane 

Varoma je vetsi Jako ten hrnec je taky vetsi .

No proste je supper


Podle toho co jsem si dohledala na netu, moc. Jak moc bych jej chtěla. Od té doby co jsem ostala od maminky TM21, který si pořídila cca před 11 lety a nenaučila se jej využívat, si každodenní vaření bez TM nedokážu představit. A to jej mám teprva 2 měsíce Wink  . Bohužel je mimo mé finační možnosti.


Měli jste možnost s ním již pracovat? Pokud ano, co vás překvapilo a co vás potěšilo?

Dejte nám vědět! Váš názor nás zajímá.