Fórum Pozvánka na soutěž Český knedlík


Edited by: Mixinka Thermomixová on 05/18/2013 - 22:09

6 příspěvků | Poslední odpověďsort

Bigsmile


Bigsmile Nasla diky....


Knedlíky tu jsou, bramborové i houskové Cooking  1


:(( Rada, ale mam to krapet z ruky. Tesim se ze tu najdu nove recepty a napady na TM knedle. 


Vážení přátelé,

chtěla bych vás tímto pozvat na nádhernou akci Český knedlík, která se koná tento pátek, 16.11.2012, v pražském InterContinentalu. Jde již o šestý ročník tohoto klání zaměřeného na houskové knedlíky.

Soutěž založila manželka někdejšího ministra zahraničních věcí Jiřího Dienstbiera (+2011) Jiřina mimo jiné jako připomínku jeho zaujetí pro vaření. Dienstbierovou specialitou prý byly právě houskové knedlíky, které zadělával podmáslím a servíroval doma zahraničním diplomatům. Cooking  1

Pod názvem Český knedlík - perla české kuchyně budou opět o vítězství soutěžit desítky českých a slovenských kuchařů. Budou se vařit knedlíky na všechny způsoby: vídeňské, bavorské, karlovarské, chlupaté, špekové, nadívané, hrníčkové, ovocné a mnohé další na základě svých vlastních receptů. Knedlíky bude posuzovat reprezentativní porota složená z renomovaných kuchařů i známých osobností. Podle prezidenta Asociace kuchařů a cukrářů ČR Miroslava Kubce musí mít vítězný houskový knedlík dobrou konzistenci, musí dobře vonět a ještě lépe chutnat. Ke knedlíkům se bude podávat omáčka, letos to bude znojemská. Omáčky a regionální jídla budou hodnotit sami návštěvníci, pro které bude připravena prezentace masných a mléčných výrobků, vína, piva, pekařských výrobků, čokolád a jiných lahůdek.

Thermomix se bude této akce jako doprovodný program také účastnit. Ukážeme návštěvníkům, jaký nádherný vláčný knedlíček vzejde z naší Varomy a nabídneme chutné pohoštění, připravené přímo v našem Thermáčku.

Přijďte se podívat na tuto ojedinělou českou akcičku a určitě se zastavte u našeho stanoviště!

Vaše Mixinka Thermomixová