3 Žádné související obrázky s tímto receptem
Vytisknout
[X]

Vytisknout

Datlový dort


Vytisknout:
Vytvořit variaci
4

Ingredience & Porce

10 kus/kusů

 • 100 g oříšků datlí 120 g moučkového cukru hrstička strouhanky z piškotů 5 bílků 400 g pařížské šlehačky
 • 6
  15min
  Doba přípravy 15min
  Doba vaření/pečení
 • 7
  Doba přípravy
 • 8
  Appliance TM 31 image
  Recept je vytvořen pro
  TM 31
 • 9
5

Příprava

 1. sites/cz.community.thermomix.com/files/Datlovy_dort_2.JPGsites/cz.community.thermomix.com/files/Datlovy_dort.JPG1. Předehřejeme troubu na 180°C a vymažeme dortovou formu máslem a vysypeme hrubou moukou nebo strouhankou

  2. Oříšky sekáme 6 vteřin/rychlostí 7 a dáme stranou

  3. Datle sekáme 10 vteřin/rychlostí 8 a přidáme k oříškům

  4. Piškoty meleme 8 vteřin/rychlostí 9 a přidáme k datlím a oříškům

  5. Nádobu důkladně umyjeme a vysušíme. Vložíme metličku, bílky a šleháme cca 4 minuty/rychlostí     4 do úplného zhoustnutí. Postupně přidáváme cukr a šleháme další 2 minuty/rychlostí 4.

  6. Přidáme datle, oříšky a strouhanku a opatrně je  vmícháme rychlostí 1. Dáme do dortové formy a       vložíme do trouby. Po 5 minutách snížíme teplotu na 160°C a pečeme cca 25 minut. Délka                 pečení se odvíjí podle druhu trouby. Po upečení necháme dort vystydnout.

  7. Ušleháme pařížskou šlehačku cca 2 minuty/rychlost 3, dort rozkrojíme a potřeme polovinou               šlehačky, přiklopíme a povrch potřeme zbylou šlehačkou.

10
11

Tento recept byl poskytnut zákazníkem Thermomixu ®, a tudíž není testován společností Vorwerk Thermomix ®. Společnost Vorwerk Thermomix ® proto negarantuje úspěšný výsledek tohoto receptu. Při vaření uživatelských receptů vždy dodržujte bezpečnostní pokyny uvedené v manuálu.

Ostatní uživatelé také líbilo...


Komentáře

Přidat komentář